Co sądzicie o dyrektorze MZEASZ ?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 11 z 11

Badacz 19-06-16 20:57

Każdego dnia wydawane są setki tysięcy decyzji. Wiele z nich – ze względu na brak merytorycznego przygotowania urzędników – obarczonych jest błędami. Popełniony błąd może być wymierny w skutkach dla autora decyzji. Należy bowiem pamiętać, że jeżeli szkoda została wyrządzona przez wydanie błędnej decyzji, można żądać jej naprawienia. Obowiązująca ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa pozwala na zwrotne wyegzekwowanie kwot wypłaconych obywatelom przez instytucje publiczne wypłaconych w ramach zadośćuczynienia za błędne decyzje podjęte przez urzędnika państwowego. Zgodnie z jej postanowieniami funkcjonariusz publiczny ponosi osobistą odpowiedzialność majątkową. Samo odszkodowanie, które będzie musiał zapłacić funkcjonariusz publiczny z tytułu szkody wyrządzonej przy wykonywaniu władzy publicznej z rażącym naruszeniem prawa, jest ustalane w wysokości odszkodowania wypłaconego obywatelowi. Nie może ono jednak przewyższać kwoty dwunastokrotności miesięcznego wynagrodzenia. Należy jednak pamiętać, że przepisy przewidują górną granicę odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy tylko wtedy, gdy działali oni nieumyślnie. Jeżeli rażące naruszenie prawa zostało umyślnie spowodowane zawinionym działaniem lub zaniechaniem funkcjonariusza publicznego, będzie on odpowiadał do wysokości odszkodowania, które zostało wypłacone przez podmiot odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną przy wykonywaniu władzy publicznej z rażącym naruszeniem prawa. Podstawa prawna Art. 5 ustawy z 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz.U. nr 34, poz. 173).

Odpowiedz Cytuj
Bot 23-06-16 6:47

Czyżby na dole udzielało się od góry ?

HARLEM SHAKE BOGUSZÓW-GORCE

Odpowiedz Cytuj
Badacz 14-07-16 18:56

Z opublikowanych oświadczeń majątkowych za 2015 rok złożonych w kwietniu 2016 r. FAKTY Marian Pierzynka zarabia (100.545,07 zł) zdecydowanie więcej niż jego koleżanka zajmująca takie same stanowisko w Wałbrzychu (64.599,21 zł) chociaż tam zdecydowanie więcej szkół, przedszkoli i żłobków. W Boguszowie to zaledwie 4 szkoły ( G1, ZSS w Gorcach , ZSP w Boguszowie i PSP6 w Kuźnicach oraz jedno przedszkole niepubliczne w Gorcach). Natomiast w Wałbrzychu: placówki publiczne: 3 żłobki, 4 przedszkola, 14 podstawówek, 10 gimnazjów, 8 szkół policealnych, placówki niepubliczne: 26 przedszkoli, 7 szkół podstawowych. W JEDNEJ Z NAJBIEDNIEJSZYCH GMIN W REGIONIE WŁADZE ZARABIAJA KROCIE – WIECEJ NIŻ ICH KOLEDZY NA TAKICH SAMYCH LUB PODOBNYCH STANOWISKACH W OKOLICZNYCH GMINACH ! KTO ZA TO ODPOWIADA? KTO LEKKĄ RĘKĄ WYDAJE PUBLICZNE PIENIĄDZE?

Odpowiedz Cytuj
Walbrzyszek.pl 15-10-16 18:43

13-10-2016 09:54 | ~ | usuńcie ten wpis *-exit.hartvoorinternetvrijheid.nl (192.42.*.*) A na stronie Boguszowa pojawily sie zyczenia dla nauczycieli. Smiechu warte wszyscy w miescie wiedza jak dyr MZEASz traktuje nauczycieli. Ma swoich wybrancow a inni sa do roboty i morda w kubel. Nagrody jak zwykledostana dyrektorzy i zastepcy i lizydupy . Prawdziwi jak zwykle beda pominieci. Nie poda sie nazwisk bo rodzice i dzieci sie wsciekna. Ale co tam prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Tak wyglada nasze miasto. Nie tylko jak chodzi o szkoly. Zobacznie kto pracuje w urzedach i kto wygrywa konkursy.

Odpowiedz Cytuj
BEN 06-10-17 18:10

3 X TAK na pytania wyżej We łbach im się poprzewracało w tym urzędzie - jeszcze zastępcę dyrektora COJ szukają. Stać nas mieszkańców na to. Paranoja.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://boguszowgorce.istrefa.com

istrefa gmina Boguszów-Gorce | istrefa powiat Wałbrzych | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Boguszów-Gorce - miasto, gmina miejska, powiat Wałbrzych, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 58-370


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem