Co sądzicie o dyrektorze MZEASZ ?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 5 z 11

M.P 27-03-16 11:35

Wiem, wiem, wiem!!! To on, facet - w końcu psychopata to rodzaj męski.

Odpowiedz Cytuj
Filozof 27-03-16 12:00

Epiktetowi przypisuje się słowa: „Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób, w jaki ludzie je widzą.” Dodam, że najbardziej denerwują wtedy kiedy inni dowiadują się o nich, kiedy fakty!!! wychodzą na światło dzienne. Gdy otrzymujemy od kogoś negatywny komunikat mamy do wyboru dwie reakcje: 1. Wzięcie winy na siebie – na to nie stać pana Psychopatę, bo trzeba mieć nie lada ja….a 2. Obwinianie innych – w tym jest specjalistą ! Wszak jedną z jego cech jest obracania kota ogonem.

Odpowiedz Cytuj
Psychiatra teor -etyk 27-03-16 14:19

To nie ja! To on! To nie my, to oni! Zawsze kto inny jest winny, ktoś inny jest chory, ktoś inny jest psychopatą, ktoś inny kradnie, ktoś inny kłamie - nie my. Naukowcy z Kalifornii odkryli, dlaczego tak powszechnie ulegamy pokusie obwiniania tych drugich. Okazuje się, że wskazywanie palcem na innych jest... zaraźliwe. Wystarczy, że ktoś w naszej obecności to robi, nawet nie wobec nas, a już sami mamy ochotę, by jakąś odpowiedzialność na kogoś zwalić. I nie ma tu znaczenia, kto naprawdę za coś jest odpowiedzialny - sam mechanizm wskazywania na innych roznosi się jak wirus. Badania psychologów pokazały, że czyjeś zrzucanie winy odbieramy jako działania obronne i w poczuciu zagrożenia sami przystępujemy do podobnego działania. Powszechne wskazywanie palcem na innych nie wychodzi nam jednak na zdrowie. Niestety szczepionki przeciwko temu wirusowi – typowemu dla typa E - jeszcze nie wymyślono...

Odpowiedz Cytuj
Etyka 27-03-16 16:04

Do zgaduj zgaduli . Czytałem dyskusję i z przerażeniem czytam ,że prócz dyskusji na tematy dość drażliwe .Nagle osoba tracąca grunt tracący pod nogami zaczyna w to wciągać członków rodziny osób ,które atakuje. Wstyd, wstyd ! A ja mam pytanie Kto urzędnikowi samorządowemu zleca obserwację z chodnika lub samochodu ? Są to czynności takie na własny wniosek ,czy ktoś to zleca i za to płaci? Kto obserwuje nauczycieli ,innych pracowników czy dzieci ? A jeśli obserwuje to jakie są intencje ? Czy zwierzchnik wie ,że takie metody są stosowane ? A jeśli tak to kto za to płaci ? A w sumie jeśli takie obserwacje z ukrycia innych osób czy dzieci (lub ich matek!) podejmuje się z własnej inicjatywy to jakie są intencje obserwatora ? A może samo gapienie się na innych nie wystarczy? A jeśli obserwujemy to jakie są intencje i czy aby jesteśmy bezpieczni? My matki ,dzieci ,nauczyciele ? Czy ktoś czerpie z tego satysfakcję ? Jaką ? Oj dziwne to dziwne ! Cóż to za dziwne i podejrzane metody ?

Odpowiedz Cytuj
Student 28-03-16 11:19

To chyba w celach naukowych. Po to, aby na PWSZ w Wałbrzychu opowiadać o niedouczonych nauczycielach, beznadziejnych pracownikach, patologicznym społeczeństwie…by pokazać się na tym tle jako wybitny umysł ,reformator i ostatnia deska ratunku dla tego grajdołka zwanego Boguszowem. Z tego tytułu nasz dyrektor MZEASZ miał już problemy! Już my o to zadbaliśmy. Taki maluczki na dywaniku… Ale kto i po co śledzi dzieci !!!

Odpowiedz Cytuj
FAKTY 29-03-16 20:21

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Zastępcy Naczelnika w Dziale Edukacji i Wychowania Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Komisja rekrutacyjna w składzie: Pan Piotr Sosiński – Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha – Przewodniczący Komisji Pani Alina Piątkowska – Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Członek Komisji. Pani Jolanta Fajdasz – Inspektor w Biurze Spraw Pracowniczych – Sekretarz Komisji LISTA KANDYDATÓW na stanowisko Zastępcy Naczelnika w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Lp. Imię i Nazwisko Miejscowość 1. Maria Gałan Wałbrzych 2. Marian Pierzynka Wałbrzych W wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko pracy nie została zatrudniona żadna osoba spośród kandydatów biorących udział w naborze. Uzasadnienie: W wyniku ogłoszenia o naborze na w/w stanowisko pracy aplikację przesłało 2 kandydatów spełniających wymogi formalne. Komisja zweryfikowała oferty oraz przeprowadziła z kandydatami test i rozmowę kwalifikacyjną. Każdy z kandydatów przedstawił dodatkowo swoją koncepcję funkcjonowania Działu Edukacji i Wychowania. W wyniku przeprowadzonej procedury żaden z kandydatów nie został zatwierdzony do zatrudnienia na stanowisku Zastępcy Naczelnika Działu Edukacji i Wychowania Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. TO CO NIE UDAŁO SIĘ W WAŁBRZYCHU BO BYŁ KONKURS ( ZGODNIE Z PRZEPISAMI PRAWA ) – TO UDAŁO SIĘ PO KOLESIOWSKU W BOGUSZOWIE BEZ KONKURSU. KTO ZA TO ODPOWIADA?

Odpowiedz Cytuj
Badacz 31-03-16 14:06

Zatrudnienie nowych pracowników na wolne stanowiska urzędnicze w instytucjach publicznych musi być poprzedzone ogłoszeniem konkursu, podanym do publicznej wiadomości w BIP. Konkurs powinien być jawny i ogólnodostępny dla mieszkańców.. Art. 11 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych głosi, że nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, jest otwarty i konkurencyjny. Czyżby u nas w gminie praktykowało się obsadzanie stanowisk urzędniczych bez ogłaszania konkursów?! Zgodnie z ustawą z 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze jest otwarty i konkurencyjny. Nowelizacja ustawy z 6 maja 2005 r. wprowadziła obowiązkowe konkursy na wolne stanowiska urzędnicze w urzędach gmin. Przeprowadzenie naboru należy do obowiązków kierownika jednostki – w tym przypadku burmistrza, który może sam przeprowadzić nabór lub powołać komisję konkursową do oceny zgłoszonych kandydatów. Dlaczego w tym wypadku konkurs nie odbył się? Dlaczego innym szansy nie dano, czyżby w obawie , że zgłosi się ktoś … , … Kwestia konkursu już była poruszana na forum , może coś więcej w temacie?

Odpowiedz Cytuj
Etyka 31-03-16 18:45

No to nieźle! Dziwi tylko ,że nie wybiera się najlepszych w drodze konkursu .Dlaczego ?

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 02-04-16 8:44

Za taki stan rzeczy ktoś odpowiada. Wiadomo bowiem, że w przypadku zatrudniania na stanowisku urzędniczym pracownika z naruszeniem ustawowych przepisów dotyczących naboru burmistrz( wójt itp.) - jako funkcjonariusz publiczny może ponosić odpowiedzialność na zasadach ogólnych – odpowiedzialność karną za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków określoną w art. 231 kk. To chyba nie odosobniony przypadek w urzędzie? Wyborcy rozliczą nepotyzm przy wyborach.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://boguszowgorce.istrefa.com

istrefa gmina Boguszów-Gorce | istrefa powiat Wałbrzych | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Boguszów-Gorce - miasto, gmina miejska, powiat Wałbrzych, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 58-370


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem